تاریخ : جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ 21 ذو القعدة 1444 Friday, 9 June , 2023

اخبار ویژه

1

اولتیماتوم شورای شهر به شهرداری/داد مردم از وضعیت تنظیف شهر درآمده است

  • کد خبر : 1864
  • 09 مرداد 1401 - 9:26
اولتیماتوم شورای شهر به شهرداری/داد مردم از وضعیت تنظیف شهر درآمده است

 به گزارش خبرچگنی، نظافت سطح  شهر از جمله وظایف شهرداری ها است که معمولا به شرکت‌های پیمانکاری  واگذار می‌شود‌. در شهرستان چگنی وضعیت نظافت شهری و فضای سبز شهرستان چندان مناسب نیست به قدری که بیشتر مردم در این زمینه گله‌مند هستند. محمد از شهروندان شهر دوره از وضعیت نظافت شهر گلایه مند بود و […]

 به گزارش خبرچگنی، نظافت سطح  شهر از جمله وظایف شهرداری ها است که معمولا به شرکت‌های پیمانکاری  واگذار می‌شود‌.

در شهرستان چگنی وضعیت نظافت شهری و فضای سبز شهرستان چندان مناسب نیست به قدری که بیشتر مردم در این زمینه گله‌مند هستند.

محمد از شهروندان شهر دوره از وضعیت نظافت شهر گلایه مند بود و افزود: نظافت شهری، وضعیت فضای سبز و مبلمان شهری این شهرستان اصلا مناسب نیست و در حد یک شهر نیست.

وی گفت: مسئولان  در این زمینه اصلا تلاشی نمی‌کنند در حالی که ما مردم نیز انتطار داریم در حد یک شهر باشیم.

زهرا از دیگر شهروندان  دوره چگنی بیان کرد: وضعیت فضای سبز شهر اصلا برازنده یک شهر نیست و بسیار نامناسب است.
وی بیان کرد: وضعیت کانال‌های فاضلاب سطح شهر اصلا مناسب نیست و در سطح شهر سگ‌های ولگرد زیادی به چشم می‌خورد.

اولیتیماتوم شورای شهر به شهرداری

رئیس شورای اسلامی شهر سراب دوره  در این باره با انتقاد از وضعیت نظافت شهر نسبت به سروسامان دادن هر چه زودتر به خدمات شهری به شهرداری اولتیماتوم داد.

چنگیز نامداری با ابراز نگرانی از خشک شدن درختان سطح گفت:باید بررسی و معلوم شود که علت خشک شدن درختان بی آبی است یا مریضی و‌ اگر نیاز به کمک از جهادکشاورزی یا هر دستگاهی دیگر می باشد سریعآ اقدام شود.

  گلایه رییس شورای شهر از مردم دوره/عدم تعامل دستگاهها جهت خدمات  شهری

نامداری با گلایه از شهروندان و کسبه سطح شهر تصریح کرد:هر مغازه ای الان نزدیک به ۸ میلیون عوارض بدهکار بوده که متأسفانه تا کنون هیچ اقدامی برای پرداخت آن به شهرداری انجام نداده اند.

رئیس شورای شهر سراب دوره با انتقاد از عدم همکاری شرکت آب و فاضلاب شهرستان با شهرداری یادآور شد:تمام بحث شورا و برنامه ریزی های این مدت مربوط به خدمات شهری و تنضیف شهر بوده که در کنار این مشکلات عدم همکاری شرکت آب و فاضلاب بر مشکلات شهرداری افزوده است.

چنگیز نامداری مطالبات و خواسته های امروز مردم را به حق دانست و گفت: متاسفانه وضعیت فعلی شهری چه از لحاظ نظافت و چه امکانات نامناسب است و شهردار بعنوان مدیر شهری باید فکری به حال بهبود وضعیت شهر نماید.

عضو شورای شهر سراب دوره گریزی به دریافتی ها و سهم شهرداری ها از جرایم راهنمایی و رانندگی زد و اظهار داشت:شهرداری سراب دوره تا امروز یک ریال از جرایم راهنمایی و رانندگی دریافت نکرده است در صورتی که مطابق قانون می بایست نزدیک به ۷۰/درصد از جرایم مذکور به شهرداری پرداخت گردد.

تعویق چهارماهه حقوق پرسنل شهرداری دوره

چنگیز نامداری به درآمد و هزینه های شهرداری اشاره کرد و گفت: پرداخت حقوق پرسنل شهرداری چهار ماه به تعویق  افتاده و این خود نشان دهنده عدم درآمد کافی شهرداری است.
 

محمدمراد امیری عضو شورای اسلامی شهر با گلایه و ابراز ناراحتی از وضعیت تنظیف شهر گفت:در رابطه با خدمات شهری باید یک تصمیم قاطع اتخاذ شود و رشته وضع موجود را قطع کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر سراب دوره در ادامه با بیان اینکه مسئول خدمات شهری به محیط شهری آشنایی و اشراف ندارد ، افزود:کار را باید به کاردان سپرد و یکی از علل اصلی وضعیت موجود که صدای اعتراض شهروندان را درآورده است همین اشراف نداشتن و سهل انگاری مسئول خدمات شهری است.

وی افزود:درختان بمانند انسان ها موجوداتی زنده و دارای حیات هستند پس باید روزانه آبیاری شوند تا از خشکی آنها جلوگیری شود.

محمدمراد امیری تصریح کرد:شهرداری موظف است تا پانزدهم هر ماه گزارشی از درآمد و هزینه ها را به جهت بررسی به شورا تحویل دهد اما خیلی وقت است که هیچ گزارشی به شورا ارائه نشده است.

 
امیری با انتقاد از کم کاری بعضی از نیروهای خدمات شهری خاطر نشان کرد: نیروهای خدمات شهری رسمی و حجمی هستند که تعدادی از این نیروها از انجام کار سرباز می زنند پس باید مطابق قانون با آنها برخورد شود.

روی دیدن مردم را نداریم

 مرتضی رحیمی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سراب دوره نیز با توجه به فصل گرما و انتقادات شهروندان به بحث مهم خدمات شهری پرداخت و گفت: حقیقت امر این است که روی رفتن به سطح شهر و دیدن مردم را نداریم.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر دوره اضافه کرد: وضعیت خدمات شهری و ادامه کار آن به این شکل اصلا پذیرفتنی نیست و اعتراضات شهروندان به حق و حقیقت است.

اصغر حسنوند عضو دیگر شورای اسلامی شهر سراب دوره به جایگاه مهم و تاثیر گذار شورا در کشور پرداخت و گفت:از اصول ۱۰۰تا ۱۰۶ قانون اساسی به نقش و جایگاه مهم شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره شده است و با استناد به همین اصول خواستار همکاری بیشتر دستگاه های خدمات رسان و در راس آنها فرمانداری با شهرداری و شورای شهر شدند.

عضو شورای اسلامی استان لرستان ادامه داد:شهرداری بصورت یک نهاد و دستگاه غیرانتفاعی برای درآمد پایدار بایستی برنامه ریزی های دقیق و کارشناسی شده داشته باشد و مدیریت شهری و نیروهای شهرداری برای درآمد پایدار باید از توان صددرصدی خود استفاده کنند و نه بصورت عصا به دست انجام وظیفه نمایند.

نیروهای خدمات شهری  بر اساس اولویت کاری ساماندهی شوند

اصغر حسنوند به ساماندهی نیروهای خدمات شهری براساس اولویت کاری اشاره کرد و افزود:خدمات شهری بایستی در اسرع وقت نسبت به ساماندهی نیروهای شرکتی بر اساس مدیریت زمانی اقدام نماید و بطور مثال در فصل تابستان باتوجه به گرم شدن هوا نظافت؛ابیاری درختان؛شستشوی جداول و سطل زباله و آبیاری فضای سبز را در اولویت قرار دهد.

این عضو شورای اسلامی شهر سراب دوره به بحث مهم رضایت شهروندان اشاره کرد و خاطرنشان کرد:بحث خدمات رسانی سی ان جی شهرداری باید بصورت منظم و بر اساس برنامه مدون باشد تا سبب رضایت شهروندان شود.

عضو شورای اسلامی استان لرستان به استناد به قانون و در راستای روشنگری وشفافیت مالی شهرداری و آگاهی بخشی به مردم تاکید کرد:بر اساس ماده ۷۱ قوانین مالی، شهرداری نسبت به انتشار عملکرد و گزارش درآمدهاو هزینه‌کرد خود به شهروندان بصورت بروشور هر شش ماه یکبار اقدام نماید.

وی ادامه داد: حسابرسی سال ۱۴۰۰ از حساب‌های شهرداری برای شفاف سازی شهرداری بایستی انجام و گزارشی به شورا ارائه شود.

عضو شورای شهرستان چگنی درپایان گفت :شورای شهر سراب دوره از هرگونه نقد و انتقاد دلسوزانه برای پیشبرد اهداف شهری استقبال می کند و دست تمامی شهروندانی که در انتقاد منصفانه و دلسوزانه با شورا و شهرداری همکاری دارد را می بوسد. 

محمدحسین بهرامی شهردار شهر سراب دوره با اذعان و پذیرفتن مشکلات در قسمت خدمات شهری و اعلام عزل مسئول خدمات شهری گفت:مشکل اصلی ما در این قسمت نیروی هایی هستند که در دوره های قبل بصورت حجمی مشغول به کار شده اند.

بهرامی اضافه کرد:با پیمانکار خدمات شهری اتمام حجت کرده ایم که نیروهایی را که فاقد کارایی لازم هستند اخراج کنند یا در قسمت های دیگری که می توانند فعالیت داشته باشند به کارگیری کند.

شهردار سراب دوره  در رابطه با مشکلات خدمات شهری بیان کرد:ما بر اساس یک قرارداد پیمانکاری تنضیف شهر را به شخص دارای شرایط با شرط بکارگیری هشت نیرو واگذار کرده ایم که حتی برای انجام کار چند نفر از نیروهای رسمی شهرداری را هم در اختیار وی قرار داده ایم.
 
بهرامی تصریح کرد:به پیمانکار خدمات شهری مهلت داده شده که اگر ظرف چند روز آینده مشکلات نظافتی و خدمات شهری را حل نکند اقدام به فسخ قرارداد و طلب ضرر و زیان میکنیم.

 
وی با بیان اینکه از انتقادات استقبال می کنیم افزود:از انتقادات منطقی و واقعی برای پیشبرد اهداف و آشنایی با مشکلات پنهان شهر استفاده می کنیم‌.

کسبه از پرداخت عوارض ممانعت می‌کنند

شهردار مرکز شهرستان چگنی با انتقاد از عدم پرداخت عوارض کسبه و مغازه داران اضافه کرد: متاسفانه چندین سال است که کسبه شهر سراب دوره از پرداخت عوارض خود ممانعت کرده و هیچ اقدامی برای پرداخت آن نمی کنند.

محمد حسین بهرامی با بیان اینکه طلب شهرداری از کسبه نزدیک به یک و نیم میلیارد تومان است خاطرنشان کرد: انتظار داریم کسبه محترم هر چه زودتر برای پرداخت عوارض خود به شهرداری مراجعه کنند و مراحل قانونی آن را انجام دهند.

شهردار سراب دوره در حالی از رقم بالای بدهی مغازه داران شهر سراب دوره حرف زدند که بیشترین زباله‌های سطح شهر مربوط به همین کسبه عزیز است.

بهرامی یادآور شد:با پرداخت به موقع عوارض هم به بهبود وضعیت محل زندگی خود کمک می کنیم و هم اینکه ما نمی توانیم فقط مطالبه و خواسته داشته باشیم اما وظیفه اولیه خود در قبال شهر که همان پرداخت به موقع عوارض است را انجام ندهیم.

لینک کوتاه : https://khabarchegeni.ir/?p=1864

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.