رئیس شبکه بهداشت و درمان چگنی مطرح کرد:

حسین ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبر چگنی، اظهار داشت: چگنی با جمعیتی بالغ‌بر ۴۲ هزار نفر دارای ۱۲ پایگاه ثابت و سیار تست و غربالگری کرونا بوده و از ابتدای ویروس کرونا جلسات ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان برگزار شده است.

وی افزود: تجهیزات پیشگیری و محافظتی در این راستا خریداری‌شده و با تلاش همکاران دانشگاه، بیمارستان امام خمینی(ره) چگنی به‌عنوان بیمارستان بستری به وزارت بهداشت معرفی شد تا تمام تجهیزات لازم تأمین شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چگنی با اشاره به اینکه ۳۰ تخت بستری آماده برای بیماران کرونایی است، عنوان کرد: نایاب‌ترین داروها را تهیه و با تعرفه دولتی برای بیماران استفاده می‌کنیم و درمانگاهِ زیر شش ساعت را نیز در شهرستان فعال کردیم تا بیمارانی که نیاز به بستری کامل ندارند در این بخش بستری‌شده و از خدمات درمانی موردنیاز بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون سه مرتبه کل جمعیت شهرستان را با همکاری بسیجیان سپاه ناحیه چگنی غربالگری کرده‌ایم.

ناصری گفت: شش مرکز ثابت و شش مرکز سیار، جهت ویزیت و تست کرونا رایگان ایجاد کرده‌ایم درحالی‌که در شهرهای بزرگ عموماً سه یا چهار مرکز وجود دارد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چگنی با اشاره به راه‌اندازی مراکز ایزوله معکوس در شهرستان، بیان کرد: در این راستا یک تیم از کادر درمانی شهرستان به منزل بیمارانی که دارای سن بالا و نقص سیستم ایمنی هستند اعزام می‌شوند تا به محیط‌های آلوده بیمارستان و مراکز مراجعه نکنند.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: در این راستا به ۹ هزار و ۴۰۰ نفر از مردم چگنی به‌صورت محله محور و در قالب تیم‌های مراقبتی خدمت‌رسانی شده است.

ناصری با اشاره به بازدید تیم‌های نظارتی از چهار هزار و ۸۶۷ اماکن و اصناف گفت: مواردی که در آن تخلفی مشاهده کرده‌ایم ضمن تذکر، اقدام به پلمب آن نموده‌ایم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چگنی خاطرنشان کرد: خانواده‌هایی که به‌وسیله کرونا ازلحاظ مالی تحت‌فشار بوده‌اند توسط تیم‌های حمایتی شناسایی و در بین آن‌ها سه هزار و ۷۶۳ بسته حمایتی توزیع‌شده است.

وی با اشاره به غربالگری چهار نوبت کرونا در شهرستان، اظهار داشت: در این غربالگری تعداد دو هزار تست رپید برای شناسایی در سریع‌ترین حالت ممکن و تعداد چهار هزار ۷۵۱ تست PCR از افراد دارای علائم مشکوک گرفته‌شده و این طرح هنوز در حال اجرا و پیگیری شبانه‌روزی در سطح شهرستان است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا